AnasayfaYönetimİletişimZiyaretçi DefteriAra :
Haberler
10 Kasım


Vefatının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ülkemizin Kurtuluş Savaşı’nda canıyla kanıyla mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Atatürk’ün "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" diyerek asıl olanın kişiler değil ülke olduğunun altını çizmiştir.

Atatürk; sadece bir asker değil,  siyasi kimliği olan çok yönlü bir liderdi. "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" sözüyle esaretin her çeşidine karşı çıkmıştır. Memur-Sen ailesi olarak ülkemizin emperyalist güçlerin yönlendirmeleriyle hareket eden değil, kendi yol haritasını kendi belirleyen tam bağımsız bir Türkiye için çalışıyoruz. Yasakçı zihniyetin temsilcileri olan her türlü darbe ve vesayetçi yapıların karşısında durarak milletimizin özgürlüğü için mücadele veriyoruz.

Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet idealinde yürüyen Türkiye, bugün; temel insan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurumlarının hayata geçirilmesi yolunda çok önemli mesafeler kat etmiş,  sanayi üreten, ihraç eden, model bir ülke olma yolunda hızla ilerlemektedir. Türkiye, bugün Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak bölgenin ve dünyanın güçlü, cazibeli, istikrarlı ve saygın bir ülkesi haline gelmiştir.

Atatürk; "Devletini en çok seven, ona en çok hizmet edendir" sözleriyle ülkeye hizmet etmenin yolunu göstermiştir. Kamu çalışanları olarak, milletimize hizmet yolundan geri kalmayacağımızı bir kez daha belirtiyoruz.


 
Salı 10
Kasım

Başkanlık
10.11.2015
Haberler
0 yorum

 

Cumhuriyet 92 Yaşında


Cumhuriyetimizin 92′inci yılının; milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın ve büyük Türkiye idealine emin adımlarla yürümenin ve geleceğe güvenle bakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yaşanılan her türlü zorluk ve sıkıntılara rağmen inanç ve kararlılıkla kazanılan bu büyük zafer, egemenliği millete teslim eden Cumhuriyet'i armağan etmiştir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Dünyada eşine az rastlanan bir var olma mücadelesinin adı olan Kurtuluş Savaşı, azim, inanç, cesaret ve kararlılıkla Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur. Her yıl daha büyük bir coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, manasını ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinden almaktadır.  Milletimiz, varlığına kastedenlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı'nı zaferle bitirmiş ve Cumhuriyet'le tarih sahnesinde yerini almıştır. Aradan geçen 91 yılda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma idealine emin adımlarla ilerleyen büyük Cumhuriyet,  gelişmiş demokrasisi, büyüyen ekonomisiyle dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir. İnsan hak ve hürriyetlerine saygılı, demokrasi ve özgürlüklerin önündeki engellerden kurtulmuş büyük bir milletin fertleri olarak farklılıklarımızı çatışma ve gerginliklerin nedeni olarak değil milletimizi zenginleştiren, bizi birbirimize kenetleyen, birlik beraberliğimizi güçlendiren fırsatlar olarak görmeliyiz.

Ülkemizde güven ve istikrar ortamını bozarak milletimizin birliğine ve beraberliğine kastetmeye çalışan içte ve dışta şer odakları mevcuttur. Milletimizin birlik ve beraberliğini bozma çabası içinde olanlar bilmelilerdir ki; bunu başaramayacaklar. Millet olarak, birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetine, istikrarına ve ülkesine dün olduğu gibi bugün ve yarın da sıkı sıkıya bağlı kalacaktır. Kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına millet, tek yürek olarak bir kez daha en güzel cevabı verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet Bayramını kutluyor, özgürlüklerin ve huzurun hakim olduğu, demokrasinin kesintiye uğramayacağı yıllar diliyoruz.

 
Çarşamba 28
Ekim

Başkanlık
28.10.2015
Haberler
0 yorum

 

Başımız Sağolsun

Ankara’daki hain terör saldırısını, lanetliyor; yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz.


 
Pazartesi 12
Ekim

Başkanlık
12.10.2015
Haberler
0 yorum

 

Bayram


 
Çarşamba 30
Eylül

Başkanlık
30.09.2015
Haberler
0 yorum

 

Basın Açıklaması

Memur-Sen Konya İl Başkanlığı, Memur-Sen'e bağlı sendikalarla 08.09.2015 salı günü saat 12.00'da Kayalı Parkta birlik ve beraberligimizi hedef alan hain terör saldırılarını lanetlemek için kitlesel basın açıklaması yapmıştır.


 
Çarşamba 9
Eylül

Başkanlık
09.09.2015
Haberler
0 yorum

 

Aziz Şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz

 
Çarşamba 18
Mart

Başkanlık
18.03.2015
Haberler
0 yorum

 

Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Bütün kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyor, şiddetten uzak, engellerden arınmış, kadınların hayatın her alanında hak ettiği şekilde temsil edilmesini diliyoruz.


 
Pazartesi 9
Mart

Başkanlık
09.03.2015
Haberler
0 yorum

 

Latif SELVİ Eğitim Bir-Sen Başkan Vekili olduAli Yalçın (Genel Başkan), Latif Selvi (Genel Başkan Vekili), Mithat Sevin (Genel Başkan Yardımcısı/Mali İşler), Ramazan Çakırcı (Genel Başkan Yardımcısı/Teşkilatlanma), Şükrü Kolukısa (Genel Başkan Yardımcısı/Basın ve İletişim), Atilla Olçum (Genel Başkan Yardımcısı/Eğitim ve Sosyal İşler), Hasan Yalçın Yayla (Genel Başkan Yardımcısı/Mevzuat ve Toplu Sözleşme). - See more at: http://www.egitimbirsen.org.tr/manset-haberleri/yeni-donem-sendikamiza-hayirli-olsun/3011/#sthash.63If8wqE.dpuf
21.02.2015 tarihinde yapılan Eğitim Bir-Sen 5. Olağan Genel Kurulunda Konya Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Sayın Latif SELVİ Eğitim Bir-Sen Başkan Vekili seçilmiştir.

Yeni yönetim;
Ali Yalçın (Genel Başkan), Latif Selvi (Genel Başkan Vekili), Mithat Sevin (Genel Başkan Yardımcısı/Mali İşler), Ramazan Çakırcı (Genel Başkan Yardımcısı/Teşkilatlanma), Şükrü Kolukısa (Genel Başkan Yardımcısı/Basın ve İletişim), Atilla Olçum (Genel Başkan Yardımcısı/Eğitim ve Sosyal İşler), Hasan Yalçın Yayla (Genel Başkan Yardımcısı/Mevzuat ve Toplu Sözleşme) şeklinde oluşmuştur.

Yeni görevlerinde başarılar dileriz.
Ali Yalçın (Genel Başkan), Latif Selvi (Genel Başkan Vekili), Mithat Sevin (Genel Başkan Yardımcısı/Mali İşler), Ramazan Çakırcı (Genel Başkan Yardımcısı/Teşkilatlanma), Şükrü Kolukısa (Genel Başkan Yardımcısı/Basın ve İletişim), Atilla Olçum (Genel Başkan Yardımcısı/Eğitim ve Sosyal İşler), Hasan Yalçın Yayla (Genel Başkan Yardımcısı/Mevzuat ve Toplu Sözleşme). - See more at: http://www.egitimbirsen.org.tr/manset-haberleri/yeni-donem-sendikamiza-hayirli-olsun/3011/#sthash.63If8wqE.dpuf
 
Pazartesi 23
Şubat

Başkanlık
23.02.2015
Haberler
0 yorum

 

Konya TKDK Ziyareti

Toç Bir Sen 41 Nolu Şube Yönetim Kurulu Olarak Konya TKDK İl Koordinatörü Sn.Huriye KARAHAN ÖZDEMİR i Makamında Ziyaret Ettik.


 
Çarşamba 10
Aralık

Başkanlık
10.12.2014
Haberler
0 yorum

 

Konya DKKYB Ziyareti

Toç Bir Sen 41 Nolu Şube Yönetim Kurulu Olarak Konya DKKYB Başkanı Sn.Fettah ÖZTÜRK ü Makamında Ziyaret Ettik.
 
Çarşamba 10
Aralık

Başkanlık
10.12.2014
Haberler
0 yorum

 

Sitemizde haberler sayfalara ayrılmıştır, bu sayfada sadece 10 haberi görebiliyorsunuz. Diğer haberleri görmek için sonraki sayfaya tıklayın:

Sonraki sayfa

1 2 3

Sitemizde yayınlanan tüm haberleri görmek için tıklayın
 

Sitemizi şu ana kadar 21.891 kişi ziyaret etti

 

TOÇ BİR-SEN Konya 41 Nolu Şube Başkanlığı

Nişantaş Mah. Keyhüsrev Sok. No: 3 Daire: 3
Selçuklu / Konya