AnasayfaYönetimİletişimZiyaretçi DefteriAra :
Haberler
Açılış
Tüm üyelerimiz davetlidir.
 
Perşembe 12
Ocak

Başkanlık
12.01.2017
Haberler
0 yorum

 

Sendikamızın İHH İle Yaptığı Kurban Organizasyonu

 
Perşembe 1
Eylül

Başkanlık
01.09.2016
Haberler
0 yorum

 

Toç-Bir-Sen Görevini Yaptı
 
Çarşamba 3
Şubat

Başkanlık
03.02.2016
Haberler
0 yorum

 

Anlaşma İmzalandı Tar-Gel Bitti

Genel Yetkili Sendika TOÇ BİR-SEN’in Hizmet koluna dair, Üçüncü Dönem, 2015 yılı Toplu Sözleşme görüşmelerinde bağıtladığı ‘’TAR-GEL Projesi’nin Yeniden Değerlendirilmesi’’ maddesi gereği TOÇ BİR-SEN Teknik Heyeti ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başta olmak üzere Bakanlık Teknik Heyeti arasında süren yoğun müzakereler, görüşmeler ve değerlendirme toplantıları sonucu TAR-GEL Projesi’nin tamamen bitirilmesine ve tüm personelin özlük ve sosyal haklar anlamında eşitlenmesine karar verildi.

25/01/2016 tarih ve 27 sayılı Olur ile Bakanlık makamınca oluşturulan komisyon marifetiyle uzlaşılan hususlar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in onayı ile yürürlüğe girmiştir. Bahse konu olura istinaden 27/01/2016 tarihinde komisyon toplantısı yapılarak konuyla ilgili mutabakata varılmıştır.

Büyük Toç Bir-Sen ailesi olarak, 2004 Köymer sürecinden beri üstlenmiş olduğumuz ve bu güne değin kararlılıkla sürdürdüğümüz insan merkezli, onurlu sendikal mücadelemizde büyük bir sendikal zafer daha kazanmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Hiçbir hesap kitap yapmadan, meslektaşlarımızın ve mesai arkadaşlarımızın, mesleki ve insâni haklarına sendikal mücadelemizi odakladık. Geriye dönüp baktığımızda, her bir adımı çileli, sıkıntılı, meşakkatli ve binbir engelle dolu bir süreci bitiriyoruz. Gurur duyduğumuz teşkilatımız öncülüğünde ve on binlerce Toç Bir-Sen mensubundan aldığımız güçle bütün bu fırtınalı yolculuğu, soğuğa-sıcağa, kara-kışa, yağmura-çamura, aldırmadan gece gündüz demeden yürüttüğümüz TAR-GEL mücadelemizi, muhteşem bir sonuçla taçlandırmış bulunmaktayız.

<<<< Tüm detaylar ve anlaşmanın tam metni için tıklayın >>>>
 
Salı 2
Şubat

Başkanlık
02.02.2016
Haberler
0 yorum

 

Sayın Başkanın MesajıToç-Bir-Sen Genel Başkanı Sayın Günay KAYA'nın mesajı;

Değerli Arkadaşlarım, Yılmadan usanmadan mücadelesini verdiğimiz Tar-Gel sorununu sendikamıza yakışır bir şekilde muhteşem zaferle bitiriyoruz.

5 toplu sözleşmesi gereğince Bakanlıkla yaptığımız heyetler arası görüşmelerinde sağladığımız Tar-Gel'in bitirilmesi protokolünü yarın (02/02/2016) salı günü saat 10:00'da sayın Bakanla birlikte Ankara'da Bakanlık'ta imzalıyoruz.

Muhteşem teşkilatımızın akıttığı ter 10000 çalışanımızın mesleki ve insani istikballerinin, kazanımlarına vesile oluyor. Bir kez daha binlerce şükürler olsun kararlı mücadelemiz mutlu sonla bitiriyoruz.

Teşkilatımıza, üyelerimize ve 10000 çalışanımıza hayırlı ve uğurlu olsun.

Toç Bir Sen'le el ele Tar Gele güle güle.

 
Pazartesi 1
Şubat

Başkanlık
01.02.2016
Haberler
0 yorum

 

TOÇBİRSENİN TAR-GEL ZAFERİ

Toç Bir-Sen’in on bin mühendisi ve veteriner hekimi yakından ilgilendiren TAR-GEL Projesi’nin bitirilmesine yönelik verdiği mücadele zaferle sonuçlandı.

Genel Yetkili Sendika Toç Bir-Sen’in Üçüncü Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde bağıtladığı ‘’Tar-Gel Projesi’nin Yeniden Değerlendirilmesi’’ maddesi gereği Toç Bir-Sen Teknik Heyeti ile başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başta olmak üzere Bakanlık Teknik Heyeti arasında süren yoğun müzakereler, görüşmeler ve değerlendirme toplantıları sonucu TAR-GEL Projesi’nin bitirilmesi kararlaştırıldı.

TAR-GEL Projesi’nin bitirilmesine yönelik bir açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya; ‘’Toç Bir-Sen olarak TAR-GEL çalışanı kardeşlerimiz için verdiğimiz destansı mücadelemiz tarihi bir zaferle sonuçlandı’’ dedi.

2004 yılı KÖYMER sürecinden TAR-GEL’e, TAR-GEL’in uygulamaya başlandığı 2007 yılından günümüze kadar her platformda proje kapsamında istihdam edilen çalışanların haykıran gür sesi, kanayan yara TAR-GEL meselesinin vicdanı olduklarını dile getiren Kaya; ‘’Yoğun süren müzakereler ve komisyon toplantıları sonrası 27 Ocak 2016 tarihinde Toç Bir-Sen Teknik Heyeti ile Bakanlık Teknik Heyeti arasında yapılan son komisyon toplantısında TAR-GEL’in bitirilmesi konusunda mutabakat sağlanmış; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız muhterem Faruk Çelik Beyefendi’nin onayına sunulmuştu. Bugün Sayın Bakanımız Faruk Çelik’in açıklamasıyla birlikte daha önce ifade ettiğimiz gibi, hamdolsun, TAR-GEL tarihin çöp sepetine atılmıştır. Tüm proje çalışanı kardeşimize ve Bakanlığımıza hayırlı olsun’’ dedi.

Bu tarihi başarı 40 bini aşkın üyesiyle yıldız sendika Toç Bir-Sen’in başarısıdır diyen Kaya; ‘’Toç Bir-Sen olarak kadro sorununu nasıl ki biz çözdüysek ana kronik sorun haline gelen TAR-GEL sorununu biz çözeceğiz demiştik. Bunu her yerde, gerek sosyal medyada gerekse çıktığımız tüm medya kanallarında cılız bir sesle değil; güçlü, kendinden emin, yüksek bir sesle dile getirdik. Biz inandık, tarım-orman çalışanı kardeşlerimiz de bize inandılar. Bugün tarihe altın harflerle bir destan yazıldı. Bugün gökyüzüne yıldızlarda bir nağme yazıldı. Toç Bir-Sen dün olduğu gibi bugün de destan yazmıştır. Desteklerinden dolayı Sayın Bakanımız Faruk Çelik beyefendiye, Bakanlık Teknik Heyeti’ne ve büyük fedakarlıklar gösteren, gece gündüz kararlılıkla mücadele eden, ter akıtan tüm teşkilatımıza, dava arkadaşlarıma ve bizlere inanmış, güvenmiş gönül dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

 
Pazartesi 1
Şubat

Başkanlık
01.02.2016
Haberler
0 yorum

 

Tar-Gel Mücadelemizde Sona Yaklaşıyoruz

Yetkili Sendika Toç Bir-Sen’in TAR-GEL Projesi adı altında istihdam edilen, bugün itibariyle yaklaşık on bin mühendis ve veteriner hekimin yaşadığı “köyde istihdam” sorununun çözümü için verdiği mücadelede sona yaklaşılıyor.

Kamu Görevlileri Sendikaları Üçüncü Dönem Toplu Sözleşmesi’nin, Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu Bölümü’nün “TAR-GEL Projesi’nin Yeniden Değerlendirilmesi” başlıklı 17. Maddesi’nde yer alan “Yetkili Sendika ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında TAR-GEL Projesi’nin yeniden değerlendirilmesine ilişkin çalışmalar 2016 yılının sonuna kadar tamamlanacaktır” hükmü gereğince Yetkili Sendika Toç Bir-Sen tarafından GTHB Personel Genel Müdürlüğü’ne yazı gönderildi.

 

“KADRO SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK, KÖYDE İSTİHDAMI DA BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, TAR-GEL Projesi personelinin köyde istihdam edilmesi sorununun kesin olarak çözülmesi için Üçüncü Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde Yetkili Sendika olarak büyük kapı araladıklarını belirterek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Yetkili Sendika Toç Bir-Sen arasında yapılacak olan çalışmanın bir milat olacağını dile getirdi. Kaya; “Nasıl ki TAR-GEL çalışanlarının kadro sorununu biz çözdüysek, köyde istihdam edilme sorununu da inşallah yine biz çözeceğiz” dedi.

 

“AMACIMIZ KARDEŞLERİMİZİN YARALARINA MERHEM OLMAKTIR”

Genel Başkan Kaya, on bini aşkın veteriner hekim ve mühendisin meslektaşlarıyla aralarındaki ayrımcılığa son verilerek çalışma barışının maksimize edilmesi ve yaşanılan tüm sorunların bir an önce bitirilmesi için yıllardır büyük mücadele verdiklerini dile getirerek şunları kaydetti: “Toç Bir-Sen ailesi olarak KÖYMER sürecinden bugüne kadar on bin civarındaki arkadaşımızın mesleki ve ekmek mücadelesine samimi ve kararlı bir şekilde devam ettik. Kardeşlerimizin yaşadığı bin bir çileyi bitirmek için onların haklı ve gür sesi olarak, üstlendiğimiz sorumluluğun ve yetkili sendika olmanın bilinciyle sorunu; gerek Bakanlık bürokratlarımızla yaptığımız sayısız toplantı ve müzakerelere gerek Toplu Görüşme ve Toplu Sözleşme masalarına en iyi şekilde taşıdık. Amacımız birilerini kırmak, üzmek değil; amacımız TAR-GEL Projesi kapsamında çalışan veteriner hekim ve mühendis kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaktır.

Ayrıca bu sorunun çözümünde atılacak her bir adım, bir taraftan meslektaşlarımızın sorunlarının bitirilmesine diğer taraftan da üreticimizin, çiftçimizin, köylümüzün ve topyekun tarım sektörümüzün daha etkili, daha verimli hizmet alması ve katma değer üretmesi adına büyük önem taşımaktadır” dedi.

Genel Başkan Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü: “TAR-GEL Projesi personelinin sorunlarının tamamen çözülmesi ülkemiz tarımına, milletimize ve devletimize gece gündüz hizmet eden, güzide kurumumuz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın sunduğu kamu hizmetinin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılmasına aynı zamanda, sunulan hizmetteki kamu yararının çoğaltılmasına da katkı sunacaktır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik’in saygın devlet ve millet adamlığı, birikimi, tecrübesi ve pozitif yaklaşımıyla, Toç Bir-Sen’in çözüm odaklı ve kararlı mücadelesiyle bu ana kronik soruna neşter vurulacaktır.”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne gönderilen yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

 
Salı 26
Ocak

Başkanlık
26.01.2016
Haberler
0 yorum

 

Toplu Sözleşme Kazanımları

TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARIMIZ GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI’NDA UYGULANMAYA BAŞLANDI

Yetkili Sendika olarak katıldığımız 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personeli adına talep ettiğimiz ve Kamu İşveren Heyeti ile mutabakata varılarak bağıtlanan Toplu Sözleşme Hükümleri’nin uygulanmasına ilişkin talimat yazısı, Müsteşarlık Makamınca imzalanarak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tüm merkez ve taşra birimlerine gönderildi.


23 Ağustos 2015 tarih ve 29454 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, Toplu Sözleşme’nin, Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklar başlıklı üçüncü kısmında yer alan Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’ na ait 8. Bölümünde yer alan;

1- “Koruyucu gıda yardımı” başlıklı 5’ inci maddesinde yer alan; “Bu hizmet kolu kapsamında bulunan kurum ve kuruluşlarda zehirli, gazlı ve radyasyonlu ortamlarda ve zirai mücadelede bilfiil çalışan personele, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve bu hizmet kolunda yetkili sendikanın görüşleri dikkate alınarak kurum ve kuruluşlarca tespit edilen koruyucu gıda maddeleri, iş yerlerinde tüketilmesi kaydıyla gıda yardımı olarak verilir. Gıda yardımının cinsi, miktarı ve hangi görevleri yürütenlere verileceğine ilişkin usul ve esaslar ilgili kurum ve kuruluşlar ile bu hizmet kolunda yetkili sendika tarafından birlikte belirlenir ve bir örneği belirlemeyi müteakip bir ay içinde Maliye Bakanlığına gönderilir.”

 2- “Döner sermaye ödemesi yerine 375 sayılı KHK'ye göre ek ödeme verilmesi”  başlıklı 16’ ıncı maddesinde yer alan;   “21/12/1967 tarihli ve 969 sayılı Kanunun 3 üncü maddesinin son fıkrası uyarınca üretimi teşvik primi ödemesi kapsamında bulunan personelden, adlarına tahakkuk ettirilmiş olan üretimi teşvik priminden ödemenin yapılacağı tarihten önce yararlanmak istemediklerini yazılı beyan edenlere, anılan ödemenin yapılacağı tarihten itibaren üretimi teşvik primi yerine 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 9 uncu maddesi uyarınca ek ödeme yapılır.”  

  3-  “Üretimi teşvik priminde yıllık izin” başlıklı 18’ inci maddesinde yer alan;  “969 sayılı Kanunun 3 üncü maddesinin son fıkrası uyarınca üretimi teşvik priminin dağıtımına esas gün hesaplamalarında, personelin kullanmış olduğu yıllık izin süreleri dikkate alınmaz.”  Hükümlerine istinaden;

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının  25.01.2016 tarih ve  729   sayılı talimat yazılarında;

Anayasamızın 53 ve 128’ inci maddelerine dayanılarak, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu hükümleri çerçevesinde imzalanan Toplu Sözleşme Hükümlerinin, tüm kamu kurum ve kuruluşları için bağlayıcı nitelikte olduğu,

Koruyucu Gıda Yardımı uygulamasına devam edileceği ve konu ile ilgili olarak “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Memur, Sözleşmeli Personel ve Geçici Personeline verilecek Koruyucu Gıda Yardımı Yönergesi” nin yeniden yayımlanıp yürürlüğe girdiği,

Üretimi Teşvik Primi almak istemeyen personelin, bu yöndeki yazılı beyanları ile Üretimi Teşvik Priminden feragat etmelerinin mümkün olduğu,

Üretimi Teşvik Priminden faydalanan personelin yıl içerisinde kullanmış olduğu yıllık  izin sürelerinin, Üretimi Teşvik Primi’ nin dağıtımına esas gün hesaplamalarında, dikkate alınmaması ve çalışılan gün olarak kabul edilmesi gerektiği,

hususlarına yer verilmiştir.

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın ilgili yazısı için TIKLAYINIZ.

ÜTP'den Feragat Dilekçesi Örneği için TIKLAYINIZ.Haber kaynağı:
http://www.tocbirsen.org.tr/haber/toplu-sozlesme-kazanimlarimiz-gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi-nda-uygulanmaya-baslandi-2561
 
Salı 26
Ocak

Başkanlık
26.01.2016
Haberler
0 yorum

 

Konya Memursen Hastanelerle İndirim Anlaşmaları Yaptı


Memur-Sen’liler %60’a Varan Özel İndim Hizmeti Alacak

Memur-Sen Konya İl Başkanlığı üyelerinin daha kaliteli ve özel indirimli hizmetleri almaları amacıyla bazı kuruluş ve firmalarla “Özel İndirimli Hizmet Sözleşmesi” yaptı.

Yapılan anlaşmaların içeriklerini kamuoyuna açıklayan Memur-Sen Konya İl Başkanvekili Ali Koç, yaklaşık 15 kuruluş ve firmalarla mutabakata varıldığını, anlaşmalar öncesi ilgili firma ve kuruluşların hizmetlerini yakından incelediklerini söyledi. Önceden anlaşma yapılan ve süreleri dolan kuruluşlarla hizmet sözleşmelerini yenilediklerine vurgu yapan İl Başkanvekili Koç, %15’ten başlayan özel hizmet indirimlerinin %60’a kadar olduğunu açıkladı.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı 11 hizmet kolundaki sendikalarımıza üye olanlar anlaşma yapılan kuruluş ve firmalara üye kimlik belgelerini veya üye olduklarını beyan eden bir yazıyı beyan ederek özel indirimli hizmetlerden faydalanılabileceğini ifade eden Koç, kuruluşların verecekleri hizmetler ve yapacakları özel indirim uygulamaların detaylarının web sitelerinde açıklandığını söyledi.

 Özel İndirimli Hizmet Sözleşmesi Yenilenen Kuruluşlar

 • Medicana Hastanesi
 • Medline Hastanesi
 • Konya Hospital
 • Konya Göz Hastanesi
 • Kızılay Hastanesi (Tüp Bebek Bölümü)

 

Özel İndirimli Hizmet Sözleşmesi Yapılan Yeni Kuruluşlar

 • Büyükşehir Hastanesi
 • Gül Optik
 • Digiturk (Fidan Elektronik)
 • Ayışık Sigorta (Araç Sigorta ve Kasko)
 • Osmangazi kombi bakım servisi
 • Bilgi Küpü Kreş Okulu
 • Master kariyer eğitim kurumları
 
Cuma 8
Ocak

Başkanlık
08.01.2016
Haberler
0 yorum

 

10 Kasım


Vefatının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ülkemizin Kurtuluş Savaşı’nda canıyla kanıyla mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Atatürk’ün "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" diyerek asıl olanın kişiler değil ülke olduğunun altını çizmiştir.

Atatürk; sadece bir asker değil,  siyasi kimliği olan çok yönlü bir liderdi. "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" sözüyle esaretin her çeşidine karşı çıkmıştır. Memur-Sen ailesi olarak ülkemizin emperyalist güçlerin yönlendirmeleriyle hareket eden değil, kendi yol haritasını kendi belirleyen tam bağımsız bir Türkiye için çalışıyoruz. Yasakçı zihniyetin temsilcileri olan her türlü darbe ve vesayetçi yapıların karşısında durarak milletimizin özgürlüğü için mücadele veriyoruz.

Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet idealinde yürüyen Türkiye, bugün; temel insan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurumlarının hayata geçirilmesi yolunda çok önemli mesafeler kat etmiş,  sanayi üreten, ihraç eden, model bir ülke olma yolunda hızla ilerlemektedir. Türkiye, bugün Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak bölgenin ve dünyanın güçlü, cazibeli, istikrarlı ve saygın bir ülkesi haline gelmiştir.

Atatürk; "Devletini en çok seven, ona en çok hizmet edendir" sözleriyle ülkeye hizmet etmenin yolunu göstermiştir. Kamu çalışanları olarak, milletimize hizmet yolundan geri kalmayacağımızı bir kez daha belirtiyoruz.


 
Salı 10
Kasım

Başkanlık
10.11.2015
Haberler
0 yorum

 

Sitemizde haberler sayfalara ayrılmıştır, bu sayfada sadece 10 haberi görebiliyorsunuz. Diğer haberleri görmek için sonraki sayfaya tıklayın:

Sonraki sayfa

1 2 3 4

Sitemizde yayınlanan tüm haberleri görmek için tıklayın
 

Sitemizi şu ana kadar 46.932 kişi ziyaret etti